Rejestracja: 790 790 736

Gabinet medycyny estetycznej

lek. med. Anita Mikiciuk – Szczerba

  • lekarz medycyny estetycznej
  • absolwentka Wydziału Lekarskiego Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach;
  • absolwentka studiów podyplomowych w Śląskiej Wyższej Szkole Medycznej w Katowicach na kierunku medycyna estetyczna z kosmetologią lekarską dla lekarzy;
  • członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-aging, Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii;
  • lekarz rezydent w Oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii Wojewódzkiego Szpitala specjalistycznego nr 5 w Sosnowcu;
  • członek Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-aging, Polskiego Towarzystwa Anestezjologii i Intensywnej Terapii.

O mnie

Kongresy naukowe, warsztaty, szkolenia, kursy pozwalają mi stale podnosić swoje kwalifikacje i umiejętności.

W trosce o swoich pacjentów zabiegi medycyny estetycznej wykonuję tylko najlepszymi i najbezpieczniejszymi  preparatami dostępnymi na rynku, posiadającymi certyfikaty rejestracyjne zgodne z normami Unii Europejskiej.

W pracy zawodowej stawiam na ciągły rozwój i dążenie do doskonałości stawiając sobie coraz wyższe cele pozwalające osiągnąć perfekcjonizm.

Zabiegi medycyny estetycznej mają na celu podkreślenie urody, skorygowanie niedoskonałości, rozświetlenie skóry, przywrócenie blasku i świeżości.

A wszystko to, ma być spójne, harmonijne, a przede wszystkim w granicach naturalnego wyglądu.

Stawiam na maksymalny efekt naturalności!

Zapraszam do zapoznania się z ofertą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej.

Oferta

Konsultacja lekarska

Rozmowa z lekarzem medycyny estetycznej ma na celu analizę obszaru poddawanego zabiegowi, określeniu wspólnych celów, zebraniu informacji na temat chorób przewlekłych, które mogą pogorszyć ogólny stan zdrowia po wykonaniu zabiegu, bądź też wpłynąć na brak efektu wykonanej korekty.
Konsultacja lekarska zapewnia określenie przeciwwskazań do zabiegu, poszukanie ewentualnych alternatyw, przygotowanie się do procedury oraz zaplanowanie ewentualnej terapii po zabiegowej np. planowanie czasu wolnego po zabiegu z wysokim ryzykiem obrzęku lub wylewów podskórnych (siniaczków). Wszystko w trosce o bezpieczeństwo pacjenta.
Konsultacja jest obowiązkowa przed każdym zabiegiem. Bezpośrednio przed korektą - bezpłatna.

Nici PDO

PDO(polisioksan) jest silnym syntetycznymi włóknem złożonym z jednego lub dwóch skróconych włókien rozpuszczalnych w tkankach (po pewnym czasie).
Nić stymuluje produkcję nowego kolagenu, poprawia napięcie, sprężystość. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza, elastyczna i lepiej nawilżona. Efekt jest zbliżony do liftingu chirurgicznego.  Dedykowany dla 30- 65 lat.
Łatwe, szybkie aplikacje, skuteczne, natychmiastowe i długotrwałe wyniki

Mezoterapia igłowa

Zabieg polega na dostarczeniu do skóry aktywnych składników działających w miejscu aplikacji, czyli śródskórnie lub podskórnie. Metoda stosowana do zmniejszenia objawów starzenia skóry, przywróceniu blasku, poprawy kolorytu, odżywieniu, rewitalizacji czy regeneracji skóry, leczenia rozstępów, cellulitu, czy w profilaktyce łysienie. Stosuje się preparaty z kwasem hialuronowym, aminokwasami, polifenolami, przeciwutleniaczami, mikroelementami, koenzymami, kwasami tłuszczowymi, witaminami (zawartość poszczególnych składników zależy od dobranego preparatu i celu zabiegu).
Zabieg przeprowadzany jest znieczuleniu skóry. Po zakończeniu można wykonać masaż celem lepszego rozprowadzania składników.
Mezoterapię wykonujemy u osób ze zwiotczoną, suchą skórą pozbawioną elastyczności skóry, profilaktycznie przeciwstarzeniowo, zapobiegawczo przy wypadaniu włosów,w leczenie rozstępów i cellulitu.
Mezoterapię można łączyć z innymi zabiegami.
Cena za zabieg (cena uzależniona jest od rodzaju zabiegu, zastosowanego preparatu)

Wypełnianie zmarszczek

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem organizmu, polisacharydem, który regeneruje odpowiednie nawodnienie oraz sprężystość skóry.
Z wiekiem jego ilość w skórze maleje wskutek czego pojawiają się zmarszczki. Kwas hialuronowy stosowany w medycynie estetycznej ma za zadanie wiązać cząsteczki wody. Po iniekcji pozostaje w miejscu wstrzyknięcia. Efekt jest natychmiastowy. Kwas wygładza zmarszczki, poprawia sprężystość skóry i nawodnienie. Efekty utrzymują się od 6 miesięcy do 2 lat ( w zależności od trybu życia i aktywności mimicznej okolicy).
Podawany jest głównie do fałd nosowe- wargowych, do wypełnienia lwiej zmarszczki, zmarszczek poziomych czoła, pionowych wargi górnej, do poprawy konturu ust, wypełnienia ust, nawilżenia i powiększenia objętości czerwieni wargowej, ukształtowania łuku Kupidyna.

Toksyna botulinowa (botoks)

Toksyna stosowana do redukcji zmarszczek blokuje chemiczne połączenie pomiędzy nerwem a mięśniem powodując zatrzymanie pobudzenia nerwowego tak,że nie dociera do mięśnia impuls i tym samym nie powoduje jego kurczenia. Chcąc skurczyć mięsień (np. przy uśmiechaniu się włókna mięśnia okrężnego oka są zrelaksowane i nie kurczą się, nie pogłębiają kurzych łapek). Pierwsze efekty widać po 2-4 dniach, pełen efekt po 7-10 dniach. Zabieg jest skuteczny do 3-6 miesięcy w zależności od mimiki twarzy.
Toksynę botulinową stosujemy do wygładzania zmarszczek poprzecznych czoła, pionowych czoła (lwia zmarszczka), kurzych łapek, zmarszczek palacza (wokół ust), mikromezobotoksu (drobne pojedyncze zmarszczki). 
Botoks skuteczny jest również w leczeniu nadpotliwości pierwotnej (hyperhydroza) pach, rąk, stóp, a także leczniczo w bruksiźmie ( nocne zgrzytanie zębami), leczeniu migreny.

Osocze bogatopłytkowe PRP (Regeneris)

Podanie śródskórne osocza bogatopłytkowego pobranego od pacjenta. Uzyskując krew żylną pobraną od pacjenta, odwirowuje się probówkę uzyskując warstwy: osocze, trombocyty,separator, erytrocyty. Następnie pobiera się z probówki osocze i podaje się iniekcyjnie pacjentowi.
Tzw. wampirzy lifting silnie regeneruje skórę, pobudza fibroblasty do tworzenia kolagenu i elastyny, dostarcza witamin, hormonów, składników mineralnych, białek, elektrolitów, kw. tłuszczowych a co najważniejsze czynników wzrostu. Otrzymujemy efekt odmłodzenia, spłycenia zmarszczek, przyspieszenia gojenia ran, blizn. Zaleca się wykonanie 3 serii co 3-4 tyg.

Osocze bogatopłytkowe + kwas hialuronowy (Cellular Matrix)

Połączenie osocza bogatopłytkowego i kwasu hialuronowego 15mg/ml.

Kwas hialuronowy powoduje nawilżenie i odżywienie skóry, a z PRP pomaga syntetyzować proteoglikany, pobudza fibroblasty do podziału i sytnezy kolagenu, dostarcza skórze sole mineralne, wit. A, D, E, K, hormony, kwasy tłuszczowe, płytki krwi. Kwas tworzy dla osocza rusztowanie. Spłyca znacząco zmarszczki. Skóra jest elastyczna, ujędrniona, sprężysta, odmłodzona, świetlista, pogrubiona, uzyskuje znacznie lepszy koloryt. 

Peeling

Jest to złuszczenie powierzchownych komórek naskórka i skóry właściwej.
W skutek regeneracji skóry powstają nowe komórki, stare umierają. Peeling je usuwa a tym samym odsłania żywe i zdrowe komórki jednocześnie poprawiając mikrokrążenie w skórze. Zabieg odnawia naskórek, odmładza, likwiduje oznaki starzenia, usuwa przebarwienia, drobne zmarszczki, reguluje proces nadmiernego przetłuszczania, spłyca blizny. W zależności od penetracji aktywnych składników wyróżniamy 3 rodzaje peelingów:

  • powierzchowny (dotyczy tylko naskórka),
  • średniogłęboki (naskórek i i górna warstwa skóry),
  • głęboki (głębsze warstwy skory).

Peeling usuwa zmiany barwnikowe (piegi, przebarwienia pozapalne i po słoneczne, rozstępy skórne), zmiany związane z wiekiem, blizny, trądzik, zaburzenia rogowacenia.
Po peelingu wymagana jest ochrona przeciwsłoneczna, zakaz opalania do 4 tyg, zakaz stosowania kremów z AHA, zakaz zdrapywania łuszczącego się naskórka.
Peelingi dają najlepsze efekty w seriach. Większość najlepiej zacząć w okresie jesiennym. 

Lipoliza

Lipoliza iniekcyjna jest alternatywą niechirurgicznego odsysania tkanki tłuszczowej (liposukcji)
Polega na wstrzyknięciu w tkankę tłuszczową substancji pozyskanych z soi (fosfatydylocholiny), rozpuszczenia błon komórkowych komórek tłuszczowych a następnie przetransportowaniu tłuszczu we krwi w połączeniu z deoksychelatanem.
W miejscu podania redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej poprzez wpływ na zmniejszenie ilości komórek tłuszczowych a nie ich objętości jak w przypadku diety czy ćwiczeń fizycznych. Po iniekcji wywołuje miejscowy stan zapalny cechujące się uczuciem pieczenia, mrowienie, zaczerwienienie, obrzękiem, możliwymi siniakami, który do tygodnia całkowicie ustępuje.
Najlepszy sposób na miejscowe pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej z miejsc newralgicznych przy braku efektu ćwiczeń i pomimo stosowania diety. Możemy redukować objętość policzków, podbródka, karku, ginekomastię, brzucha, pleców (tzw. wałeczki), bioder, wewnętrznej i zewnętrznej strony ud , okolic nad kolanowych, motylków na ramionach. Zabieg jednorazowo potrafi zredukować obwód max o 5 cm (jest to zależne od czynników indywidualnych).
Zalecana jest seria zabiegów.

specjaliści w meacordis